Referans Mimarlık Hakkında

Mimari’de kalıcı başarı garantisi

Konsept projeden en detaylı uygulama projesine kadar hizmet vermektedir.
İstanbul merkezden dünyanın herhangi bir noktasındaki şantiyeye titiz ve hatasız şekilde projeler üretmektedir.
Yerel kanun ve yönetmeliklerin yanı sıra, International Building Code (IBC), UK Building Regulations, Rus standartlarına (SNIP ve diğer formatlar) hakimdir.

Farklı disiplinlerde uluslararası ekiplerle koordineli bir şekilde çalışma yeti ve deneyimine sahiptir.
Tasarım sürecine akademik yaklaşımı entegre etmektedir.
İstenilen zaman aralığında “doğru” projeler üretmektedir.

01

Misyonumuz

Yenilikçi kimliği ile tasarım ve tasarımcıya verdiği önemle; genç kuşakları keşfedip,gelişmeleri için destek olmak. Tasarımlarımız, ürünlerimiz, çözümlerimiz, yüksek iş ahlakımız ve içinde bulunduğumuz tüm toplumlar için değer yaratan bir şirket olmak.

02

Vizyonumuz

Müşterilerimizin fikirlerini ve taleplerini dikkate alarak insanların kendilerini mutlu hissedecekleri ortamlar yaratacak en iyi ürünleri geliştirmeye çalışmak. Sırasıyla mimari ve iç mimari projelendirme ve inşaat ve daha birçok alanda hizmetler veren, en önemlisi dürüstlük ilkesini ön planda tutan Referans Mimarlık müşteri mutluluğunu daima göz önünde tutarak, hizmet kalitesini ve güvenilirliğini artırmaktadır.

03

Kalite Politikamız

Referans Mimarlığın Kalite Yönetim Sistemi, hızlı karar vermek ve uygulamaya geçebilmek için, minimum bürokrasi ve dokümantasyon prensiplerine dayanılarak oluşturulmuştur. Bu özellikler, aşağıda belirtilmiş proje bazlı yönetim ve süreç yaklaşımları kullanılarak kazanılmış ve kalite yönetim sistemine başarı ile entegre edilmiştir;

Kurucu Mimarlar

muhammed-karatas-mimar

Muhammed Karataş
Kurucu Mimar

Mimari, iç mimari ve uygulama alanlarında 6 yılı aşkın süredir bir çok mekana hayat veren Muhammed Karataş; 1990 yılında Erzurum’da doğdu.

Orta öğrenimini Tekirdağ Hayrabolu Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra 2014 yılında Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi’ndenMimar olarak mezun oldu

Tasarımlarında sadelik ve fonksiyonelliği ön planda tutmayı tercih eden Muhammed Karataş, insanların, davranış biçimlerine, amacına, işlevine ve ihtiyaçlarına göre mekanlar oluştururken; minimal çizgileri kendine göre yorumlamış ve bugüne kadar özgün birçok projeye imza atmıştır.

Projelerinde kendi çizgisinden ödün vermeyen yapısıyla mekanları kişiye göre kristalize ederek konseptini belirliyor. Tasarım çizgisinde gerçek malzemeden vazgeçmeyerek teknolojiyle birlikte çıkan yeni ürünleri takip eden bir anlayışla uygulamalarına hayat veriyor.

Tasarımın enerjiden ibaret olduğunu, bütünlüğü koruyan çizgilerin oluşturduğu projelerle başladığı tasarım yolculuğunda konut ve villa gibi bir çok projeyi hayata geçirdi

Kendi tasarım ofisi Referans Mimarlık’da, mimar, iç mimar, peyzaj mimarı ve mobilya atölyesinden oluşan bir ekiple Türkiye’nin birçok yerinde uygulanan projeleri tasarlamaya, devam etmektedir.

necat-karakaya-mimar

Necat KARAKAYA
Kurucu Mimar

Necat Karakaya Referans Mimarlık kurucu ortaklarından Mimar Necat Karakaya, 1989’da Muş’da doğdu.

2009’da Muş Fen Lisesi’nden, 2014’te Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 2014-2020 yıllarında İstanbul Net Mimarlık Bürosu’nda kurucu ortaklık yapmıştır. 

Mimar Necat Karakaya 6 yılı aşkın bir süredir mimari alanda onlarca Yüksek katlı, Konut, Ticari ve Endüstriyel Projelerin tasarımı ve yapımında görev almıştır. 

Hayatta geçirdiği proje ve tasarımların temel özelliği doğa ve insan ilişkisinde dengeyi bulmaktır.

Projelerinde çevre dokusuna uygun doğal ışığı kullanan işlevin biçime yön verdiği  estetik mekanlar inşa etmiştir.